Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Şehir ve Medeniyet Okulu’na Konuk Oluyor!

Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından düzenlenen Şehir ve Medeniyet Okulu’nun her hafta Çarşamba günleri Eyüp İlçe Meclis Salonu’nda gerçekleşen seminerlerine 14 Aralık Çarşamba günü Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın konuk oluyor. Şehir ve Medeniyet Okulu’nun öğrencileri ve danışmanlarının da katılacağı konferansta şehir, şehirlilik bilinci ve özellikle tarihi bir şehrin yönetimi üzerine önemli paylaşımlarda bulunulacak.

Tarihi Bir Şehri Yönetmek

 

   Göreve geldiği günden beri özellikle Eyüp’ün tarihi dokusu, kültürel birikimi ve dokunun muhafazası üzerine önemli çalışmaların idaresinde hayata geçtiği Başkan Remzi Aydın Şehir ve Medeniyet Okulu öğrencileri ile bir araya gelerek tek dersten oluşan ‘’Tarihi Bir Şehri Yönetmek’’ konulu sunumunu gerçekleştirecek.

 

  Şehir ve Medeniyet Okulu kapsamında şehir planlama, kentsel tasarım, yerel yönetim ve şehrin geleceği olmak üzere 4 farklı atölyede öğrenciler bir araya gelip uzman danışmanlarının yönlendirmesinde okuma ve araştırmalarını sürdürüyorken Başkan Aydın tarafından gerçekleştirilecek sunumun kapsayıcı bir nitelikte bulunması ve atölyelerdeki öğrencilerin ilgi alanları için olduğu kadar Eyüplüler için de ayrıca önemli noktaları ihtiva edeceği bekleniyor.

 

  Ekim 2016’da kayıtlı öğrencileri ve 4 farklı araştırma atölyesi ile hayata geçirilen Şehir ve Medeniyet Okulu Kasım ayı boyunca T.C. Başbakanlık Baş Danışmanı ve Şehir Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Savaş Barkçin’ın4 haftadan oluşan sunumu gerçekleşmiş, Barkçin bu sunumunu ‘’İslam Geleneğinde Sanat ve Estetik’’ başlığı altında yapmıştı. Başkan Remzi Aydın tarafından gerçekleşecek olan sunum tek hafta sürecek olmak ile birlikte müteakip zaman diliminde 6 hafta boyunca 29 Mayıs Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahsin Görgün’ün katılımıyla ‘’Doğu-Batı Geleneğinde Siyaset ve Medeniyet’’ sunumu gerçekleşecek. Eyüp Belediyesi Genç Akademi ile Şehir ve Medeniyet Okulu hakkındaki ayrıntılı bilgilere eyupgencakademi.org adresinden ulaşılabilir.