Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi AYDIN’dan Genç Akademi Çalışmalarına Destek

Eyüp Genç Akademi tarafından düzenlenen İktisadi İlahiyat programı 19 Aralık Cumartesi günü saat 18.30’ da Kara Süleyman Tekkesi’ nde gerçekleşti. Katılımcılar arasında Eyüp Belediye Başkanı Remzi AYDIN ve Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan KOÇER’de vardı.

İktisadi İlahiyat programı Eyüp Belediye Başkanı Remzi AYDIN’nın konuşması ile başladı. Katılımcıların bu güzel imkanları en güzel şekilde değerlendirmelerini söyleyen AYDIN, çalışmaların artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Gençlerin eğitimlerine oldukça önem veren Remzi AYDIN bu hususta Eyüp Belediyesi olarak birçok programa destek verdiklerini söyledi. Program sonrası katılımcılarla bir araya gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi AYDIN ve Başkan Yardımcısı Ahmet Turan KOÇER, Genç Akademi’de yapılacak programlar ile ilgili bilgi aldıktan sonra yapılabilecek başka çalışmalar hakkında fikirlerini beyan ettiler.

İktisadi İlahiyatta Bu Hafta!

Programın eğitmeni Dr. Melih OKTAY bu hafta, Brad Gregory’nin varlık ve ahlak ile ilgili fikirlerine yer vererek derse başladı. Dersin devamında Dr. Melih OKTAY, Nazilerin en güçlü olduğu dönemlerde Nazileri eleştirecek kadar güçlü olan Eric Voegelin’in görüşlerine yer verdi. Hakikatin ne olduğunu soran OKTAY, Voegelin’in şu sözü ile dersi tamamladı, “Hakikat ortak tecrübe ettiğimiz şeydir.”