Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Genç Akademi Kuruldu!

İstanbul'un tarih ve kültür mirasının başkenti Eyüp'te üniversite eğitimini sürdüren gençlerin istifade edeceği, akademik meselelerde araştırmalar ve geliştirmelerde bulunacağı Eyüp Genç Akademi açıldı!
Genç Akademi Kuruldu!
 
İstanbul'un tarih ve kültür mirasının başkenti Eyüp'te üniversite eğitimini sürdüren gençlerin istifade edeceği, akademik meselelerde araştırmalar ve geliştirmelerde bulunacağı Eyüp Genç Akademi açıldı! Genç Akademi İstanbul'da üniversite eğitimini sürdüren lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencilerinin araştırmalarına destek olmak, ilgi ya da merak alanlarında başta bilimsel olmak üzere sosyal ve kültürel etkinlikler ile gelişmeyi teşvik etmek amacı ile birbirinden farklı ihtisas alanlarında çalışmalar gerçekleştirecek. Seminerler, online ve gerçek zamanlı taramalar, raporlamalar, bilimsel toplantılar, röportajlar, çalıştaylar, süreli ve süresiz yayınların yanında gezi, ziyaret ve çeşitli buluşmaların düzenleneceği Genç Akademi farklı alanlarda öğrenciler için hem destekleyici hem de üzerine çalışma yapılan konular hakkında bilimsel gelişmeyi teşvik eden bir araştırma merkezi olarak çalışamlarına başladı.
 
Tarihi Bir Yerleşkede Akademiye Davet!
 
Eyüp Genç Akademi İstanbul'un en merkezi konumlarından biri olan Eyüp'te bulunan Kara Süleyman Tekkesi'nde çalışmalarını gerçekleştirecek. Kara Süleyman Tekkesi tarihin sayfalarında kendisine hak ettiği yeri bulmuşken artık genç araştırmacıların uğrak noktası haline geliyor. birinci el kaynak eserlerin de bulunduğu kütüphanesinden seminer salonuna, kitap kafe ve oturma alanlarından dersliklerine kadar birçok ihtiyacın karşılanabileceği, verimli zaman geçirmeye müsait bir mekan niteliğindeki Kara Süleyman Tekkesi 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek.
 
Senin İdeallerin, Senin Fakülten!
 
Katılımcı, interaktif, entegre bir akademik araştırma modeli ile araştırmacıların öncelikli olarak ilgi, uzmanlık ve merak alanlarında etkinliklerin gerçekleştirileceği, yayın, tarama, raporlama gibi çalışmaların gerçekleştirilecek Genç Akademi bu yönü ile hem grup hem de bireysel şekillerde yapılacak çalışmalar adına emsal teşkil edecek. Genç araştırmacıların teklifleri ya da ilgi duydukları konulara göre şekillenecek olan Genç Akademi etkinlikleri bu yönü ile gerekli imkanların sağlandığı, teknik ve fiziki ihtiyaçların karşılandığı özerk bir fakülte konumunda bulunuyor. 
 
Genç Akademi bünyesindeki çalışmalardan haberdar olmak isteyen, programlara katılmak ya da bu faaliyetlerin birer parçası olmak isteyen araştırmacılar www.eyupgencakademi.org adresinden gerekli bilgiyi alabilirler.