Eyüp Belediyesi Genç Akademi

İktisadi İlahiyat Programının Tanıtımı Gerçekleştirildi

Eyüp Genç Akademi tarafından gerçekleştirilen İktisadi İlahiyat Programı tanıtımı Kara Süleyman Tekkesi'de gerçekleştirildi.

İktisadi İlahiyat Programının Tanıtımı Gerçekleştirildi!

 

Eyüp Genç Akademi tarafından düzenlenen organizasyonda Türkiye'de ve Dünyada ilk defa Eyüp’te gerçekleşen İktisadi İlahiyat programının tanıtımı Eyüp Belediyesi Gençlik ve Spor hizmetleri Müdürü Murat Yıldırım, Programın eğitmeni Dr. Melih Oktay, Genç Akademi Genel Koordinatörü Yunus Emre Deli ve program üyelerinin katılımı ile 18 Kasım Çarşamba günü 19:00’da Eyüp’teki Kara Süleyman Tekkesi’nde gerçekleşti.

 

Programın katılımcılarının bulunduğu tanıtım Eyüp Genç Akademi Koordinatörü Yunus Emre Deli’nin açılış konuşması ile başladı. Programın 16 hafta süreceğini, süre zarfı içerisinde sadece seminer değil aynı zamanda entegre çalışmaların zaman zaman gerçekleştirileceğini dile getiren Yunus Emre Deli bu tür çalışmalar ile hem akademik etkinliklerin hız kazanıp üniversiteliler için ulaşılabilir hale geleceğini hem de kültürel programlarla sosyal yönün geliştirilebileceğini belirtti. Sözü alan programın eğitmeni Dr. Melih Oktay programın tanıtımını yaptı ve müfredat hakkında bilgi vererek katılımcılar ile bire bir tanıştı. İktisadi İlahiyat programının ilk defa gerçekleşecek olmasından dolayı heyecanlarını dile getiren Dr. Melih Oktay bu çalışma ile konu hakkında yapılacak olan araştırmaların da teşvik edileceğini bildirdi.

 

Akademi’de Yeni Dönem

 

Tanıtım programının kapanışında söz alan Eyüp Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Murat Yıldırım memnuniyetini dile getirmekle birlikte bu tür çalışmaların artarak devam edeceğini, benzer veya farklı konu başlıkları altındaki çalışmaların Eyüp Belediyesi imkanları çerçevesinde teşvik edileceğini sözlerine ekledi.

 

İktisadi İlahiyat Programı ile 16 haftada birbirinden farklı disiplinlerden yararlanılarak konunun ele alınması bekleniyorken programın zaman aralığı içerisinde çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesi, akademik okuma ve yazma faaliyetlerinin yapılması, belirlenen zamanlarda çeşitli bilimsel oturum, ziyaret, gezi ve ara panellerin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Program neticesinde konunun ilk defa ele alınıyor olmasından dolayı bir basılı kitabın oluşması ve müteakip bir konferans ile bunun daha ayrıntılı olarak incelenip ele alınması bekleniyor.