Eyüp Belediyesi Genç Akademi

İlim İrfan ve Sanat Anlayışımız

Savaş Barkçin İle İlim İrfan ve Sanat

 Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından düzenlenen Şehir ve Medeniyet Okulu’nun seminerlerinin ikincisi olan İslam Geleneğinde Sanat ve Estetik başlığı adı altında İlim, İrfan ve Sanat konusu Başbakanlık Danışmanı ve Şehir Üniversitesi öğretim görevlisi Dr.Savaş Barkçin tarafından Eyüp Belediyesi İlçe Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

Barkçin, seminerde doğruluk, iyilik ve güzellik konularına dikkat çekerken, ilim, irfan ve sanatın birbirleriyle ayrılmaz bir bütün olduğunu ifade etti. İslam sanatının hedeflerini ve kulluğun anlamları üzerine konuştu. Osmanlı’daki sanatsal estetiğin günümüzde kayboluş serüvenine de değinen Barkçin, ilim ahlakını da değerlendirdi. 

 İlim, irfan ve sanat konusunun işlendiği bu haftaki seminere Şehir ve Medeniyet Okulu’nun atölye ve seminer öğrencilerinin yanı sıra Strateji ve Planlama Müdürü Sn. İrfan Çalışan ve Eyüp Belediyesi çalışanları da katıldı. Savaş Barkçin ile gerçekleşen seminerler 2 hafta daha sürecek olup “Klasik Sanat Anlayışı” konusu ile seminerlere devam edilecek.