Eyüp Belediyesi Genç Akademi

‘Şehir, Kültür ve Estetik Seminerleri’ Devam Ediyor; Eyüp’te Tarihi Dönüşüm

Genç Akademi tarafından düzenlenen Şehir ve Medeniyet Okulu’nun seminer dizilerinden olan ‘’Şehir, Kültür ve Estetik’’ konuşmaları 2.haftasında Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’in ‘’Eyüp’te Tarihi Dönüşüm’’ başlığı ile 10 Mart Cuma günü ‘Eyüp Belediyesi Meclis Salonu’nda’ gerçekleşecek.

Eyüp Sultan’ın tarihi alanının tarihsel ve kültürel birikimi ile tekrar yorumlanarak İstanbul’un tarihi mirasının daha işlevsel ve maneviyatına uygun şekilde tasarlandığı, ‘Eyüp Sultan Tarihi Alan Merkez Yönetimi – ESTAM’ olarak isimlendirilen dev projenin ayrıntıları ve geleceği hakkında yetkili kişilerin de sunumlarını gerçekleştireceği seminer tüm Şehir ve Medeniyet Okulu öğrencilerinin katılımına açıktır.

 

İlk semineri İstanbul milletvekili Hulusi Şentürk tarafından ‘’Kentleşme ve Kentlileşme Sorunları’’ konu başlığı ile gerçekleşen Şehir, Kültür ve Estetik seminerleri mevcut takvimi içerisinde şehri, şehirliliği ve şehirciliği ilgilendiren konu başlıkları ile devam edecek. Yalnızca Şehir ve Medeniyet Okulu’nun kayıtlı katılımcıları ve program öncesinde Genç Akademi tarafından daveti gerçekleşmiş kişilerin katılımına müsaade edilen seminer programına kayıtlı kişilerin seminer kartlarını yanlarında bulundurarak gelmeleri, devamsızlık durumunda bunu Genç Akademi danışma birimine bildirmeleri gerekmektedir.

 

Ahmet Turan Koçer hakkında;

 

1971 yılında Malatya‘da doğan Ahmet Turan Koçer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunudur. Siyasal tanıtım ve iletişim çalışmalarının yanı sıra ajans çalışmaları süresince yerel yönetimler için faaliyet planlama ve tanıtım konusunda hizmet verdi.

 

Uzun yıllar STK yöneticilikleri yapan Ahmet Turan Koçer STK’lar ve yerel uygulamalar üzerine çalışmalar yaptı. 2006-2008 yılları arasında Malatya Bölgesel Araştırma Planlama Grup Yönetmenliği yaptıktan sonra, 2009 yılında Ak Parti de Küçükçekmece Belediye Meclis üyeliği ardından başkan yardımcılığı ile siyasete başladı. 2011 yılında stratejik planlama, yönetim ve organizasyon danışmanlığı yapan Somut Strateji Danışmanlık Şirketini kurdu.

 

İTÜ Mezunları Derneği, Mimar ve Mühendisler Grubu Üyeliği, MÜSİAD Teşkilatlanma Komisyonu Üyeliği, BİLSAM Danışma Kurulu Üyeliği, Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik ve Başkanlık Koordinasyon Kurulu üyeliği, Girişimci İş Adamları Vakfı İcra Kurulu Üyeliği, MİADAP Araştırma Planlama Grup Yönetmenliği yapan Ahmet Turan KOÇER Eyüp Belediyesi’nin özellikle tarihi alanıyla alakalı devam etmekte olan süreçlerinin ve gençlere ilişkin eğitim çalışmalarının sorumluluğunu üstlenmiş durumda. Eyüp Belediyesi Başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği görevini sürdüren Ahmet Turan Koçer evli ve 5 çocuk babasıdır.