Eyüp Belediyesi Genç Akademi

‘Şehir Kültür ve Estetik’ Seminerleri İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk’ün Katılımı İle Başlıyor

Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından düzenlenen Şehir ve Medeniyet Okulu seminer dizilerinden ‘’Şehir, Kültür ve Estetik” semineri, İstanbul Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Komisyonu Başkan Yardımcısı Hulusi Şentürk’ün katılımı ile İstanbul’un kalbi Eyüp Sultan’da başlıyor.

   Eyüp Belediyesi Genç Akademi tarafından kurulan Şehir ve Medeniyet Okulu; şehircilik geleneğimizin, ihya edilmesi, modern bir şekilde yorumlanması amacıyla faaliyetlerine bu yıl itibariyle başladı. Mimariden, kentsel tasarıma; planlamadan, çevreye medeniyetimizin yüksek estetik standartlarını yeniden açığa çıkarmak ve yerel yönetimlerimize entelektüel katkı sunmak amacıyla başlatılan seminer programları devam ediyor.

 

 Şehir, şehircilik ve şehirlilik üzerine atölye ve seminer programlarının organize edildiği  Şehir ve Medeniyet Okulu, ‘şehir planlama, kentsel tasarım, yerel yönetim ve şehrin geleceği’ olmak üzere toplamda 4 atölye programından oluşuyor. Seminerlerde şehir üzerine multidisipliner okumalar gerçekleştiriliyor. Özellikle yerel idarelerde nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sunmak için faaliyet gösteren Şehir ve Medeniyet Okulu’nda seminer programları halkın katılımına da açılıyor. Mayıs ayına kadar sürecek olan akademik okumalar, proje geliştirmeleri, uygulama ve raporlama çalışmalarının yanında katılımcılara sosyal ve kültürel aktivitelere katılma imkânı da sunuyor.

 

8 hafta boyunca sürecek olan "Şehir, Kültür ve Estetik" seminerlerinin açılış programı ise İstanbul Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Komisyonu Başkan Yardımcısı Hulusi Şentürk’ün ‘’Kentleşme ve Kentlileşme Sorunları’’ başlıklı sunumu ile başlıyor. 3 Mart Cuma günü Eyüp Belediyesi ilçe meclis salonunda gerçekleşecek olan seminere öncesinde açılan başvuruya müracat eden ve başvurusu onaylanan kişiler katılacak.

 

İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk Hakkında:

 

2 Ekim 1963'te İstanbul'da doğdu. İşletme Mühendisi olan Hulusi Şentürk İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Aile şirketlerinde mermer işletmeciliği yaptı. Pendik Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, Belediye Şirketleri Genel Müdürlüğü; stratejik yönetim ve piyasa araştırmaları alanında faaliyet gösteren 2 ayrı şirketin kurucu ortaklığı ve yöneticiliği ile TSE Enstitü Başkanlığı görevlerinde bulundu. Değişik alanlarda ve özellikle yerel idareler, şehir ve kentlileşme hakkında yayımlanmış 14 kitabı bulunmaktadır. Şentürk, TBMM’de İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Şentürk, evli ve 3 çocuk babasıdır.