Eyüp Belediyesi Genç Akademi

Genç Akademi Nedir?

 

Genç Akademi İstanbul’da üniversite eğitimini sürdüren öğrencilerin ilgi ya da ihtisas alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri, akademik etkinlikler gösterebilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyetler ile zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri bir araştırma merkezidir.

 

Genç Akademi’de Nasıl Çalışır?

 

Eyüp Belediyesi’nin yaygın eğitim programı olan Simurg’un modüllerinden biri olarak kurgulanan Genç Akademi Eyüp’te, İstanbul’un merkezinde araştırmacılar için bir merkez olarak çalışmalara başladı. Kütüphanesi, konferans salonları, derslikleri ve diğer teknik imkanları ile araştırmacılara bulunmaz bir fırsat sunulurken Genç Akademi üyelerinin kişisel uğraşları doğrultusunda etkinlik alanlarını şekillendirir.


Genç Akademi’ye Kimler Katılabilir?

 

Genç Akademi İstanbul’da eğitimini sürdüren tüm üniversite öğrencilerinin başta akademik olmak üzere sosyal ve kültürel çalışmalarına açıktır.

 

Üyelik sürecinde herhangi bir ücretin gerekmediği gibi ilerleyen süreçte de çalışmalar doğrultusunda ihtiyaç duyulan tüm işlemler Genç Akademi tarafından gerçekleştirilir.

 

→ Genç Akademi üyeleri akademik eğitimini aldıkları ya da özel ilgi alanlarında olan herhangi bir konu hakkında Genç Akademi’nin mecut çalışmalarına katılabilir veya bu çerçevede çalışma teklifleri ile bunların gerçekleştirilmesini sağlayabilir.

 

Genç Akademi’de Hangi Konular Üzerine Çalışmalar Yapılır?

 

Üyelerinin ilgi alanlarına gore etkinliklerin gerçekleştirildiği Genç Akademi ağırlıklı olarak sosyal bilimler olmak üzere iktisat, çevre, sosyoloji, psikoloji, uluslararası siyaset, edebiyat, tarih, ilahiyat, iletişim bilimleri ve bunları destekleyici mahiyette sosyal ve kültürel çalışmaları kapsar.

 

Genç Akademi’de Neler Yapılabilir?

 

Genç Akademi genel itibariyle genç araştırmacılarımız için bir yoğunlaşma merkezidir. Akademik konular üzerine dersler, yayınlar, gerçek zamanlı veya online tabanlı taramalar ve takipler, seminerler, açık oturumlar veya konferans programları gerçekleştirilebilir.

 

Genç Akademi’de yapılan bu çalışmalar üyelerinin çalışmaları ile gerçekleştirildiğinden çalışmaların künye veya organizasyon kısımlarında araştırmacıların imzası ile yayınlanır.

 

Genç Akademi Üyelerine Ne Katar?

 

Genç araştırmacıların özerk çalışmalarını sürdürecek olmalarından dolayı gençlerin kendi akademisini teşkil eden Genç Akademi doğrudan üyeleri tarafından etkinliğinin sağlanması, çalışmaların tamamiyle üyelerinin imzası ile yayınlanmasından dolayı tamamen gönüllülerin kendilerini geliştirme odaklıdır.